Рекламна роздача товарів: скільки раз нараховувати ПДВ
24.10.2018 | 08:16
257 0 ПДВ
Наше підприємство планує рекламну акцію, у яку входить безкоштовна роздача зразків товарів. Як її обкладати ПДВ?

Відповідь: Контролери стверджують, що безкоштовну передачу товарів/послуг у рекламних цілях ПДВ не обкладають.

Однак висувають умову: вартість безоплатно поставлених/наданих товарів/послуг повинна бути включена в продажну вартість обкладуваних ПДВ товарів/послуг і компенсована покупцем.
Оскільки рекламні витрати проходять у бухобліку особняком і не впливають на бухоблікову собівартість реалізованих товарів/послуг, обґрунтувати дотримання висунутих контролерами вимог досить складно. Тому обережним платникам податків ми радимо нарахувати ПДВ згідно з п.п. 185.1, 188.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) виходячи з договірної ціни такого постачання (яка дорівнює нулю), але не нижче покупної (для придбаних) або звичайної (для виготовлених). Деталі — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 89 за 2018 р. на стор. 5.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати