Хто може взяти лікарняний у зв'язку з карантином

Консультація з газети "Все про бухгалтерський облік" № 28 за 25.03.2020 р. на стор. 6

У нас мережа з кількох кав'ярень. Через карантин виникла проблема з утриманням персоналу. Колись зустрічали  інформацію, що у зв'язку з карантином оформлюють листки непрацездатності.Чи можливо за нинішньої  обстановки, аби працівникам, які не мають завантаженості через карантин, відкрили такі лікарняні? На який строк та  чиїм коштом виплачують допомогу? 

Запитання з консультаційної лінії 

ВІДПОВІДЬ: Не варто розраховувати на отримання листка непрацездатності суто у зв'язку з оголошенням карантину та відсутністю через це роботи. З'ясуємо, за яких же умов можна претендувати на оформлення лікарняного листка через карантин.

  Фактично у зв'язку з карантинними заходами задіяні дві сторони. Перша. Обнадіяти роботодавців може п. 5 ч. 1 ст. 22 Закону про соцстрахування1. До страхових випадків, у яких надають допомогу по тимчасовій непрацездатності, він відносить карантин, накладений органами санітарно-епідеміологічної служби. До того ж у ч. 7 ст. 22 цього Закону уточнено: якщо тимчасова непрацездатність викликана карантином, накладеним органами санепідемслужби, то допомогу надають із першого дня за весь час відсутності на роботі з цієї причини. Тобто за рахунок роботодавця нічого не йде, усе фінансує Фонд соцстрахування.                                                                           

 Однак, як відомо, підставою для надання допомоги є виданий в установленому порядку листок непрацездатності. І в правилах видачі лікарняних листків, урегульованих Інструкцією № 4552, якраз і криються вимоги, за яких можливе отримання лікарняного у зв'язку з карантином. Так от, із р. 5 Інструкції № 455 випливає, що у зв'язку з карантином листок непрацездатності видають за дотримання таких умов:

— робота працівника пов'язана з обслуговуванням населення (до числа таких осіб, безперечно, належать і офіціанти, продавці, касири, крім того, це можуть бути лікарі, викладачі, вчителі, працівники соцслужб, кондуктори, контролери громадського транспорту, кур'єри тощо);                                                               

— працівника відсторонено від роботи у зв'язку з тим, що він перебував у контакті з інфекційним хворим або є бактеріоносієм (з огляду на ризик зараження людей під час виконання своїх робочих обов'язків);                                                                                     

 — немає можливості тимчасово перевести людину за її згодою на іншу роботу, не пов'язану з ризиком поширення інфекційних хвороб.   Також визначено: інфекціоніст або лікуючий лікар видає лікарняний листок згідно із висновком лікаря­епідеміолога територіальної СЕС.   Основна заковика в застосуванні цієї норми в тому, що органів СЕС наразі не існує.                                                                               

  Хоча ця обставина не мала б унеможливлювати видачу листків непрацездатності у зв'язку з карантином. Отож, підсумуємо: у цьому випадку можливість піти на лікарняний у зв'язку з карантином може бути лише в разі встановленого контакту з інфікованими особами. Також зрозуміло, що лікарняний листок можливий на період, протягом якого конкретна особа вважатиметься потенційним носієм вірусу, а не на весь строк карантину, оголошеного в країні чи в певному населеному пункті.

Друга. Нещодавно запроваджена норма з п. 51 ч. 1 ст. 22 Закону про соцстрахування, за якою лікарняний видають у разі перебування людини в закладі охорони здоров'я чи в самоізоляції під медичним наглядом у зв'язку з карантинними заходами. Тобто й у цьому разі йдеться не про поголовне відправлення працівників на лікарняний через відсутність робочого навантаження в період карантину. Спрямовано цю норму суто на осіб, яким призначено перебування в медзакладі чи в самоізоляції. Докладніше про надання допомоги по тимчасовій непрацездатності за такою підставою — у матеріалі на стор. 42 газети "Все про бухгалтерський облік" № 27 за 2020 р. Водночас слід очікувати, що за нинішніх умов — після врегулювання в нормативці всіх процедурних нюансів (зокрема, щодо зазначення в лікарняному типу страхового випадку), саме ця підстава стане більш уживаною. Хоча вона й не настільки приваблива через меншу суму допомоги, але, гадаємо, буде більше шансів скористатися саме нею, аніж попередньо розглянутим п. 5 ч. 1 ст. 22 Закону про соцстрахування.

1Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09. 99 р. №1105-XIV. 

2Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена  наказом МОЗ України від 13.11.01 р. № 455.

Олена ВЛАСЕНКО,консультант газети

"Все про бухгалтерський облік"

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати