Чи може єдинник 2 групи надавати послуги неприбутковій організації
Чи може платник єдиного податку другої групи надавати послуги юридичній особі, а саме громадській організації (неприбуткова організація, ознака неприбутковості 0032 — громадські об'єднання)? Якщо так, то які податки треба заплатити єдиннику?

Згідно з пп. 2 п. 291.4 ПКУ на 2 групі платників єдиного податку можуть працювати фізособи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність із надання послуг, у т.ч. побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства.

У разі здійснення платниками й/або другої діяльності, яка не передбачена в пп. 2 п. 291.4 ПКУ, — із першого числа місяця, наступного за звітним кварталом, у якому здійснювалася така діяльність, єдинник зобов’язаний перейти на загальну систему оподаткування (пп. 9 пп. 298.2.3 ПКУ).

І хоча громадські організації не є платниками податку на прибуток (п. 133.4 ПКУ), вони й не платники єдиного податку. Тому це може бути формально причиною заборони надавати єдиннику 2 групи послуги неприбутківцям. До речі, це підтримують і податківці (див., зокрема, ІПК від 06.06.19 р. № 2562/В/26-15-13-06-12/ІПК).

З огляду на зазначене єдинникам-другогрупникам надавати послуги громадським організаціям — платникам не можна. У разі порушення (надання послуг громадській організації) єдиннику треба буде оподаткувати дохід за підвищеною ставкою (15%) і перейти на загальну систему оподаткування.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати